מה הם תנאי זכאות לקבלת מזונות ?

מזונות הן למעשה תשלום חודשי קבוע המחייב את אחד מבני הזוג (במרבית המקרים את הגבר) במקרה של פרידה וגירושים האחד מהשני, בין אם נישאו כדת וכדין ובין קיימו מסגרת משפחתית ללא נישואים.
מטרתם של דמי המזונות לפרנס את הילדים ולספק עבורם את הצרכים הבסיסיים וההכרחיים להם כגון: כלכלה, הנעלה, הלבשה, חינוך, טיפולים רפואיים, גני ילדים ועוד.
גובה דמי המזונות המוטלים על החייב נקבעים על פי פסק דן משפטי ועל החייב לעמוד בהם כל חודש בחודשו ללא כל תלות במצבו וביכולתו הכלכלי.
ישנם מקרים לא מעטים בהם החייב מפר ואינו פועל על פי פסק הדין לתשלום מזונות ועל הזוכה במזונות היכולת לפנות למוסד לביטוח לאומי ולדרוש זכאות לקבלת מזונות עפ"י חוק המזונות.
במידה והאישה נמצאת זכאית למזונות ועומדת בקריטריונים לזכאות, הביטוח הלאומי משלם לה את גובה דמי המזונות החודשי אשר חויב בפסק הדין למזונות והוא זה שאחראי, בכל דרך אפשרית ומקובלת לגבות מהחייב את מלוא הסכום של דמי המזונות.
אתם מוזמנים לקרוא מידע מקצועי נוסף בעמוד הפייסבוק שלנו https://he-il.facebook.com/rafi.shadmi.law

מה הם תנאי זכאות לקבלת מזונות ?

ישנם מספר תנאים שעל האישה לעמוד בהם על מנת שתוכל להיות זכאית לתשלום דמי מזונות מהמוסד לביטוח לאומי :
1. האישה הייתה ועדיין תושבת ישראל
2. האישה עברה בהצלחה את מבחן ההכנסות
3. האישה אינה מתגוררת בשותפות עם החייב

יתרה מכך, על מנת שהאישה ו/או הילד יהיו זכאים לתשלום מזונות המוסד לביטוח לאומי אשר ישולמו עבורם מיום בגשת הבקשה עליהם לעמוד באחד מהתנאים הללו:

1. על האישה או הילד (שטרם מלאו לו 18 שנים) להיות תושבי מדינת ישראל המחזיקים בידם פסק דין למזונות, אשר איננו נפרע ע"י החייב (באמצעות הוצאה לפועל).
2. אישה הנשואה לחייב ולהם לפחות ילד אחד משותף – ניתן לזכות את האישה, הילד לבדו ואף את שניהם יחדיו.
3. אישה הנשואה לחייב ואין להם ילדים משותפים – האישה זכאית לדמי מזונות במידה ואינה מסוגלת לפרנס ולכלכל את עצמה ובין אם מלאו לה 60 שנים.
4. אישה שאינה נשואה לחייב ויש להם ילד משותף – ניתן לזכות את הילד לבדו בדמי מזונות

עומדים בפני גירושין ? מעוניינים לצלוח את התהליך בצורה הבטוחה והנכונה עבורכם ? פנו עוד היום לעו"ד שדמי ותהינו מליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי ואמין. אנחנו מזמינים אתכם להשאר מעודכנים כל הזמן, קיראו את הבלוג המקצועי של עורך הדין רפי שדמי

Summary
Review Date
Reviewed Item
מה הם תנאי זכאות לקבלת מזונות ?
Author Rating
5