עד איזה גיל חלה חובת תשלום מזונות ?

מה היא ההגדרה ל "ילד בגיר"?

ילד המוגדר כ"בגיר" הוא ילד שמלאו לו 18 שנים וחלים עליו כל חוקי המדינה באופן מלא.

עד איזה גיל חייב ההורה לשלם מזונות ?

חוק מזונות ילדים קובע שאב מחויב בתשלום דמי מזונות עבור ילדיו עד הגעתם לגיל 18או לחילופין עד מועד סיום לימודם התיכוניים (כיתה י"ב לכל המאוחר).
אולם מנגד מתעוררת השאלה, מה קורה במידה והילד דוחה את מועד הגיוס לטובת לימודים על – תיכוניים ? האם גם במקרים הללו ניתן לחייב את האב לקחת חלק בתשלומי המזונות ? התשובה חד משמעית, כן !! (במידה והאב נמצא כבעל אפשרות כלכלית גבוהה ומספקת).
גם בהגיעם של הילדים לגיל 18 מוצאות האימהות מפרנסות את ילדם כשם שנהגו טרם הגעתו של הילד לגיל 18 ואף יותר.
גם לאחר גיל 18 הילדים עדיין נשארים להתגורר בבית הוריהם, ההוצאות הן אותן הוצאות ואף גבהות יותר, הילדים מתקשים לצאת לעבוד ולפרנס את עצמם מפאת השקעתם הרבה בלימודים והאם מוצאת את עצמה ממשיכה לפרנס ולכלכך את ילדיה ללא כל עזרה כלכלית מצד האב.

האם יש חובת המזונות כלפי בגיר בשירות צבאי סדיר?

אכן כן, האב מחיוב לשלם מזונות בשיעור של כ 1/3 מגובה המזונות שנקבע בפסק הדין בעבור בגיר בשירות צבאי סדיר.
חיוב האב במזונות בעבור בגיר בתקופת שירותו הצבאי נובעת מכך, שמדינת ישראל הגיוס לצה"ל הוא בגדר חובה, מצב שלא מאפשר לבגיר את היכולת לעבוד בכדי לפרנס ולכלכל את עצמו ודמי המזונות באים לאפשר לבגיר לספק לעצמו את הצרכים שאינם ניתנים במסגרת הצבאית.

מעבר לתשלום דמי המזונות, מחויב האב לשלם דמי מגור (דמי מגורים) וכן דמי אחזקת בית עבור האישה וילדיהם המשותפים, כגון: שכ"ד, משכנתא, מים, גז, חשמל, ארנונה וכיוב'.
שיעור התשלום עבור ילד אחד עומד על כ-1/3 מההוצאות, עבור שני ילדים 40% מכלל ההוצאות, עבור שלושה, ארבעה ילדים ויותר תשלום בגובה של 50%.

משרד עו"ד רפי שדמי עוסק בתחום דיני המשפחה וגירושין כבר למעלה מעשרות שנים ונחשב לאחד המשרדים המובילים והמקצועיים ביותר.
המשרד פועל באופן מקצועי ומיומן ובשקיפות מלאה מול הלקוח, המתמחה בנושאים רבים ומגוונים לרבות: גירושין, הסכמי ממון, משמורת, חלוקת רכוש, מזונות.

עורך הדין רפי שדמי מופיע בתדירות גבוה בתוכניות טלויזיה ורדיו, צפו עכשיו בקטע וידאו בו הוא מסביר על מזונות זמניים

Summary
Review Date
Reviewed Item
עד איזה גיל חלה חובת תשלום מזונות ?
Author Rating
5