מי הם הידועים בציבור?

ידועים בציבור הם זוג המורכב ממינים שונים (גבר ואישה) או זוג המורכב מבני זוג בני אותו המין (שני גברים\ שתי נשים), אשר מקיימים מערכת משפחתית מלאה אך אינם נשואים, כאשר הגדרתם נקבעת גם לשם קיום חובותיהם כזוג ידוע ציבור וגם לשם קבלת זכויותיהם המלאות במעמד זה.
זוגות אלו מוגדרים כ"ידועים בציבור" בשל אי היכולת או שמא הרצון שלהם להתחתן, כאשר במקרים של אי יכולת להתחתן הסיבות הן :
בני זוג מאותו המין – על פי חוקי מדינת ישראל, לא ניתן להכיר בנישואיהם של שני בני זוג מאותו המין (גבר עם גבר או אישה עם אישה).
בני זוג אשר אחד מהם נשוי – בני זוג אשר אחד מהם נמצא במערכת נישואים חוקית ומוכרת אינו יכול לקיים נישואים נוספים ועל כן בני הזוג השניים נחשבים כ"ידועים בציבור" ואינם יכולים להינשא על פי חוקי מדינת ישראל.

אנו מזמינים אתכם לראות סרטון בנושא ידועים בציבור בערוץ היוטיוב של עו"ד רפי שדמי

ממתי נכנסה לתוקף ההכרה בבני זוג ידועים בציבור ? ומה הזכויות\ חובות של ידועים בציבור ?

בישראל הגדרת בני זוג בסטטוס "ידועים בציבור" מהווה פלטפורמה נוחה ליצירת זוגיות נוחה ואפשרית, שהרי בארצנו הקטנטונת חלים חוקים רבים בכל הנוגע לאפשרויות הנישואין, החל מאי יכולת להתחתן עם בן זוג מאותו המין וכלה באי היכולת להינשא במקרים של גרושה עם כהן וכיוב'.
החוק מאפשר את נישואי בני הזוג אך ורק דרך נישואין כדת משה וישראל במוסדות דתיים, ואילו על מנת להנחיל חובות וזכויות שיכולו על זוג זה מגדירה אותו המדינה כזוג ידועים בציבור.
החל מתחילת שנות התשעים, החלו להכיר בזוגיותם של בני זוג המוגדרים בסטטוס הידועים בציבור כתחליף להגדרת נישואין ועד היום מוכרת הפסיקה ומתקיימת במקרים רבים.
זכויותיהם וחובותיהם של בני הזוג הידועים בציבור הינם זהים לזוגות הנשואים אך לא בדיוק מוחלט, עם זאת הגדרת הסטטוס של בני הזוג כידועים בציבור היא זו נועדה לשמור על זכויותיהם המלאות ואכיפת חובותיהם הזוגיות.

מה קורה במקרה בו נולד ילד לידועים בציבור אך ההורים בחרו להיפרד,  מה הם החובות של ההורה העוזב

 

רפי שדמי העורך דין המוביל לדיני משפחה יספק לכם ייצוג מקצועי וליווי אמין בכל החלטה, עריכת הסכמים וייצוג משפטי.
אם הגעתם למצב בו הנכם בני זוג ידועים בציבור והנכם מקיימים משפחתיות מלאה הכוללת ילדים משותפים, במקרה והאב בוחר לעזוב ולצאת מהזוגיות הרי שחייב הוא עדין בתשלום מזונותיו של הילד (על פי "חזקת הגיל הרך" הטוענת כי האב מחויב בדמי מזונות הילד עד לגיל 6)

עקבו אחרינו גם בפייסבוק

Summary
Review Date
Reviewed Item
מי הם הידועים בציבור?
Author Rating
5