במה שונים מזונות ילדים ממזונות האישה?

מזונות הילדים שונים בתכליתם ממזונות האישה (הגרושה) שכן מזונות הילדים הינם מחייבים ואינם תלויים בדבר לעומת מזונות האישה אשר משתנים ומתאפיינים על פי פרמטרים שונים ומגוונים אותם נפרט בהמשך.


אך ראשית נעמוד על פיענוח הגדרת מזונות ילדים :


על פי הדין במדינת ישראל, נקבע ונחקק כי כל אב מחויב בתשלום דמי מזונות לילדיו עד גיל 18, חובה זו כוללת את פרנסת הילדים בין אם האב הינו בקשר ביקורים או פגישות עם הילדים ובין אם הוא איננו מכיר בהם כלל.
עם זאת חשוב לזכור ולהבין כי למזונות מסוג זה אין כל קשר ליכולת הכלכלית של האב ולהכנסותיו, שהרי הוא מחויב בתשלומים הבסיסיים בעבור ילדיו (מזון, חינוך, ביגוד, שירותי בריאות וכיוב') בכל מקרה לא משנה מה היא הכנסתו.
ולעומת זאת, כאשר מדובר בכספי מותרות המאפשרים לילדים הנאה מטיולים, חוגים ופינוקים שונים ואחרים, הרי שתקציב זה מחושב בדמי המזונות אך ורק אם יכול האב לעמוד בו על פי הכנסתו ויכולותיו הכלכליות.
מזונות הילדים נקבעים באופן מסודר על ידי בית הדין, ובכך מתחלקים הם אף לשלבים מסוימים בחיי הילד, על מנת להטיב עמו ועם התשלומים בעבורו (מהיות הילד קטין דאז ישלם בעבורו האב דמי מזונות מלאים ועד להיות הילד חייל דאז ישלם בעבורו האב כשליש מדמי המזונות שנקבעו בעבר).

דמי מזונות האישה

 

בהשוואה לדמי מזונות הילדים, מזונותיה של האישה (הגרושה) שונים בתכליתם משל ידיה בשל הסעיפים הבאים :
דמי מזונות בסיסיים – דמי המזונות הבסיסיים שנקבעו לאישה שהתגרשה הינם גבוהים ושונים בחישובם מאלו של הילדים, שכן דמי המזונות של האישה נקבעים גם על פי פרטים בסיסיים חשובים כגון :בריאות, מזון וכיוב' ועם זאת משמשים כשמירה על הגדרתה בסטטוס יציב ועמיד כשם שהיה בנישואיה, כלומר : אם הייתה היא נוהגת לטפח עצמה בקוסמטיקה, פלאפונים, תחבורה וכיוב' הרי שגם בגירושיה חייב הבעל לדאוג למעמדה הקודם "שכן נאמר על האישה "עולה עימו ואינה יורדת עימו".
דמי מזונות לאישה עובדת – במקרים בהם האישה הגרושה הינה אישה עובדת, הרי שניתן "לקזז" את משכורתה מדמי המזונות, בכך היא בעצם מפסידה את משכורתה אשר נכללת בתוך חישוב דמי המזונות או שמא יורדת מהם, כך גם במקרים של אובדן עבודה או אובדן כושר עבודה, במקרים כאלו ניתן להתייעץ עם עורך דין מתמחה בדיני עבודה. 

עומדים בפני גירושין ? מעוניינים להגן על זכויותיכם ? רפי שדמי - עורך דין מוביל בתחום דיני המשפחה יעמוד לרשותכם במקצועיות, אמינות ושירותיות ללא פשרות !

כמו כן אתם מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים של עורך הדין רפי שדמי בפייסבוק

Summary
Review Date
Reviewed Item
במה שונים מזונות ילדים ממזונות האישה?
Author Rating
5